Kalite
Aksan’da kurulu olan kalite sistemi, müşteri istekleri, teknik şartnameler ve uluslararası standartların sürekli olarak karşılanacağını güvence altına almaktadır.

Aksan kalite sistemini 1997 yılında ISO 9002 standardına göre sertifikalandırmıştır. Devamında otomotiv sektörü yan sanayisi gereksinimlerini karşılayacak şekilde 1998 yılında QS 9000 ve 2003 yılında da IATF 16949 sertifikalarını almıştır. Bu çalışmalar BVQI ile başlamış ve Bureau Veritas ile devam etmektedir.

Çevre
Aksan üretimini çevreyi korumakla ilgili sorumluluğunun bilincinde olarak ürün yaşam döngüsü kapsamında gerçekleştirmektedir. Bununla ilgili olarak hem üretim ortamında gerekli önlemleri almış, hem de çalışanlarını bu konuda bilinçlendirmiştir. Bunun sürekliliğini sağlamak için de çevre sistemini oluşturmuş ve Bureau Veritas tarafından 2012 yılında sertifikalandırılmasını sağlamıştır.

Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi politikamız için lütfen tıklayınız.

İş Güvenliği
Aksan üretimini ve çalışmalarını, İş güvenliği gereklerine tam uyum sağlayacak şekilde gerçekleştirmektedir. Bununla ilgili olarak prosesin her aşamasında gerekli önlemler alınmış ve çalışanları bu konuda bilinçlendirilmiştir. İş güvenliği gereklerinin sürekliliğini sağlamak için de İş Güvenliği Yönetim Sistemini oluşturmuş ve Bureau Veritas tarafından 2014 yılında sertifikalandırılmasını sağlamıştır.